Czekamy na Twoją wiadomość.


Ile słoni utrzyma to zamocowanie?

Ile słoni utrzyma to zamocowanie?

Laboratorium Mechaniczne Rawlplug we Wrocławiu wzięło udział w wyjątkowej akcji otwartych drzwi pracowni badawczych.

W ciągu doby przez najbardziej ruchliwe mosty może przejeżdżać kilkadziesiąt tysięcy samochodów. Siła wiatru odchyla najwyższe wieżowce świata nawet o kilka metrów od pionu. Zastanawia Was, jak to możliwe, że ich konstrukcje wytrzymują tak duże obciążenia? Odpowiedź na to pytanie mogli poznać uczestnicy pokazów naszego Laboratorium Mechanicznego we Wrocławiu, przeprowadzonych w ramach Nocy Laboratoriów. Nasi specjaliści podzielili się wiedzą o nowoczesnych zamocowaniach, które pozwalają projektantom realizować coraz bardziej odważne pomysły architektoniczne.

Jedyna taka noc

Noc Laboratorium to wyjątkowa okazja, aby zajrzeć do ośrodków badawczych, do których na co dzień wstęp mają tylko ich pracownicy. Za nami noc doświadczeń, pokazów i konkursów. W naszym Laboratorium testowaliśmy, wyrywaliśmy, obciążaliśmy, wyciskaliśmy, rozciągaliśmy, dzięki czemu uczestnicy pokazów przekonali się, jak wiele badań laboratoryjnych stoi za kołkami rozporowymi, na których wiszą szafki w kuchni, czy kotwami wykorzystywanymi na dużych inwestycjach.

Dzielimy się wiedzą

Zaangażowanie w Noc Laboratoriów umożliwiło nam poszerzenie grona osób zainteresowanych tworzeniem i rozwojem produktów Rawlplug. Z przyjemnością wyjaśnialiśmy nasze procesy badawczo-rozwojowe, aby ułatwić ich zrozumienie. Zainteresowanie, z jakim spotkały się pokazy Laboratorium Mechanicznego, przerosło nasze oczekiwania – uczestniczyło w nich ponad osiemdziesiąt osób. Mamy nadzieję, ze uda się powtórzyć ten sukces za rok!

Zobacz galerię zdjęć z Nocy Laboratoriów w Rawlplug

Dowiedz się więcej o naszych działaniach CSR